Олександрійщина славиться високими врожаями, успіхами місцевого футбольного клубу, але, безумовно, найперше — людьми, які прославляють цю благодатну землю не лише на теренах краю, а й далеко за його межами.

У послужному списку відомих людей Олександрійського району постать Анатолія Івановича Кузьменка (на фото) займає лідируючу позицію.

Досвідчений керівник, умілий організатор, а ще, як його називають у Головківці, – батько, зумів вивести на високий рівень місцеву сільськогосподарську компанію «УкрАгроКом», яка у цьому році відзначила своє 20 – річчя та змінила назву на “АгроВіста”.

Сьогодні свій славний ювілей відзначає і Анатолій Кузьменко.  У його арсеналі життєвих здобутків – цей факт, як нова сходинка, новий рубіж, що спонукає не зупинятися і надалі будувати стратегію розвитку компанії на багато років вперед.

Недарма Анатолія Івановича називають батьком, адже він, як голова родини у сім’ї, так само, усвідомлюючи велику відповідальність, виважено, мудро піклується про очолюване господарство, створення належних умов праці для його трудівників. А ще неухильно дбає про поліпшення інфраструктури скрізь, де  працює компанія.

На полях ТОВ «АгроВіста» застосовується висока культура землеробства та новітні технології, впроваджується кращий досвід вітчизняного та іноземного господарювання в агропромисловому комплексі.

У тваринницькій галузі для досягнення високих надоїв молока, яке відповідає найвищим світовим стандартам, особливу увагу приділяють покращенню генетичного потенціалу та збільшенню поголів’я молочного стада…

Центральний офіс компанії Анатолія Кузьменка знаходиться у с. Головківка. Неподалік нього увагу кожного, хто приїздить у село, привертає церква святого пророка Іллі, купола якої золотом виблискують проти сонця. Очі радують зелені газони, рясне буяння квітів на клумбах, охайність та впорядкованість території.

Тут, в адмінбудівлі ТОВ «АгроВіста», не часто застанеш керівника в кабінеті. Зазвичай він у полях – цілеспрямований, сповнений життєвих сил та енергії. На просторах природи спілкується з механізаторами, навесні цікавиться як зерно лягає у родючу землю, влітку – як дозріває колос, а восени – як техніка збирає у засіки країни врожай, що вирощений умілими руками господарів землі. Та, де б не був Анатолій Іванович, він завжди планує робочий час та окреслює перспективи на майбутнє.

Добре розумітися на тонкощах сільськогосподарського виробництва, ритмі та проблемах сучасного українського села йому допомагають отримані на рідній землі досвід, знання, практика.

Адже саме тут, у Головківці, у далекому 1950 році наш земляк зробив свої перші кроки, тут була мамина колискова пісня, її лагідні обійми, батькові мудрі життєві настанови, а згодом — і професійне становлення. Тут сільському хлопцеві прищепили любов до рідного села, до Батьківщини, тут навчили його любити, шанувати та поважати людей і працю сільських трудівників. Ці життєві істини і поклав в основу своєї трудової діяльності Анатолій Іванович, який пройшов свій трудовий шлях від водія у місцевому колгоспі – до керівника агрохолдингу.

– Анатолія Івановича Кузьменка я знаю, як талановитого організатора сільськогосподарського виробництва. Знаю його ще з того часу, коли він працював у колгоспі. Анатолій Іванович – розумний, допитливий, прискіпливий, фахівець високої ерудиції, –  розповідає про нашого земляка   Микола Сухомлин, голова Кіровоградської обласної ради з 2006 по 2010 рік. –  Попри те, що у 90-ті роки усі керівники сільгосппідприємств працювали в однакових умовах, він один з небагатьох, хто зумів створити сільгосппідприємство та поєднати в його роботі не лише рослинницьку, а що важливо, і тваринницьку галузь. Згодом Анатолій Кузьменко запустив потужний проєкт МТК «Петриківське молоко». Крім того, він зайнявся і харчопереробною галуззю, налагодив виробництво у ТОВ «Олександрійський цукровий завод».  Варто згадати і про Світловодський річковий термінал, будівництво якого реалізували разом із «Гермес-Трейдінг»  у 2013 році.   Не менш разючим є внесок у розвиток футболу на Олександрійщині, до чого причетні батько й син – приємно, що це їхня спільна заслуга, – ділиться враженнями Сухомлин.

Окрім виробничої діяльності, Анатолій Кузьменко, як відомо, займає активну життєву позицію. А тому неодноразово земляки  висловлювали йому високий рівень довіри,  обираючи депутатом Кіровоградської обласної ради V та VI скликань, а згодом — народним депутатом України.  За час депутатської каденції він постійно тримав зв’язок з виборцями, ініціював вирішення чималої кількості актуальних питань щодо поліпшення інфраструктури свого округу.

Крім того, скільки існує бізнес Анатолія Івановича — стільки років він займається благодійністю. Фінансово підтримує обдаровану молодь, заклади медицини. Завдяки коштам агрохолдингу газифіковано низку сільських територій Олександрійського району.

Ось що розповідає про нашого земляка Олександр Сергатий, колишній колега та заступник голови Кіровоградської обласної ради сільгосппідприємців:

– Мені довелося працювати з Анатолієм Кузьменком пліч-о-пліч, адже в той час, коли він очолював Кіровоградську обласну раду сільгосппідприємців, я був у цій організації виконавчим директором. Йому притаманні такі риси характеру, як скромність, працелюбність. Він завжди вимогливий до себе та до людей, з якими працює. За це його шанують, поважають, до його думки прислухаються. Анатолій Іванович — член Спілки аграріїв України і неодноразово  виступав на захист сільгоспвиробників, відстоював їхні права. Коли він був головою Кіровоградської обласної ради сільгосппідприємців, то налагоджував зв’язки із керівництвом регіону та організовував зустрічі з аграріями. Це сприяло конструктивному діалогу між владою та хліборобами Кіровоградщини, щоб разом шукати дієві шляхи вирішення проблем в агропромисловому комплексі. Він – людина, яка не любить багато говорити, а надає перевагу конкретним діям, любить раціонально використовувати час. Якось колишній голова колгоспу із Протопопівки Леонід Іванов, окреслюючи успіхи і невдачі місцевого колгоспу, сказав: «Знаєте, чому Головківка в лідерах? Бо поки ми тут говоримо, Кузьменко вже це робить…»

Отож, цілком справедливо, що багаторічна сумлінна праця Анатолія Кузьменка неодноразово відзначена на державному рівні нагородами, а за особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Української держави його відзначено орденами «За заслуги» ІІ і ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом», а очолюваний ним колектив—найвищою нагородою області «Честь і слава Кіровоградщини». 

Упродовж багатьох років усі свої знання, уміння Анатолій Іванович  передає молодим кадрам. А ще охоче ділиться отриманим досвідом – має його чималий багаж. У результаті має надійну команду однодумців і бізнес-партнерів.

“Анатолій Іванович Кузьменко – Людина з великої літери!, – говорить  Юрій Скічко,  директор ТОВ  «Гермес-Трейдінг». – Він мудрий, суворий, відповідальний, вимогливий, з великою віддачею власній справі та справі своїх бізнес-партерів.  Український козак, патріот Батьківщини.  Він “батько” багатотисячної великої сім’ї, що живе на Кіровоградщині та за її межами й працює у ТОВ “УкрАгроКом” (сучасна назва ТОВ “АгроВіста”). Анатолій Іванович присвятив своє життя розбудові справжнього, сильного українського аграрія, яким він сьогодні є, а також відродженню, збереженню та розвитку мальовничого українського села Головківка. Бізнесмен, великий меценат, що допомагає людям у важку хвилину. Завжди готовий йти на чергові виклики долі”.

Та не лише працею єдиною живе наш ювіляр.  Родина у його  житті постійно відігравала провідну роль. Тож, попри зайнятість та завантаженість на роботі, він завжди знаходив час, щоб приділити його найріднішим серцю людям — дружині Лідії Іванівні, сину Сергію та доньці Олені. А тепер, коли діти створили власні сім’ї та подарували дорогим батькам четверо онуків — Івана, Анну, Анастасію та Матвія, Анатолій Іванович віддає онукам тепло своєї душі та свого великого і люблячого серця.

Отож, у ці святкові дні побажаємо Анатолію Івановичу і його люблячій дружині Лідії Іванівні, яка відзначає свій день народження також 29 липня, міцного здоров’я, родинного затишку і щасливої долі на рідній головківській землі.

Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

 

З нагоди ювілею сердечно вітаємо генерального директора ТОВ «АгроВіста»

Анатолія Івановича Кузьменка.

Бажаємо ювіляру міцного здоров’я, невгасної енергії та невтомності у щоденній праці. Нехай ніколи не покидають Вас Божа сила, наснага, дружня підтримка, повага та любов Ваших рідних.

 

Шановний Анатолію Івановичу!

У цей прекрасний ювілей

Хай доля Вам сміється повсякденно,

Поля розлогі колосом цвітуть,

Й здоров’я прибуває Вам щоденно.

Нехай дає наснаги Вам земля,

Десятки літ ще мріяти, любити!

Хай рідна пісня серце зігріва,

В здоров’ї й радості ще довго-довго жити.

Хай вашу душу щастя окриля,

Нехай дороги стеляться щасливі

І рідна головківська вся земля

Дає вам сили на життєвій ниві.

І мрії вашої стрімкий політ

Хай бажаної досягне вершини.

З повагою адміністрація та профспілковий комітет ТОВ «АгроВіста».

 

Поділитись:

Залиште свій коментар

Повідомлення

Коментарі

Коментарів немає

+38 (05235) 6-27-21

Україна, Кіровоградська обл.,
с. Головківка, вул. Соборна, 1

uac_office@ukr.net

© 2018 УКРАГРОКОМ. Всі права захищені

Shares

Вхід в особистий кабінет

Забули логін/пароль? Створити новий аккаунт

Увійти через:

Create an Account!Want to Login?

forgot password?