Петро Солінський – заслужений у праці, щасливий у сім’ї.

Петро Іванович Солінський з когорти тих хліборобів Олександрійщини, який своєю важкою, повсякденною працею не лише примножував власні біографічні досягнення, а й робив вагомий внесок в успіхи підприємства, в якому працював, возвеличуючи трудову славу краю.

34 роки трудової діяльності присвятив Петро Іванович роботі на сільськогосподарській ниві, останні з яких пройшли у ТОВ “УкрАгроКом” (нині ТОВ “Агровіста”), що у Головківці.

З дитинства хлопець спостерігав за важкою селянською працею, знав справжню ціну хліба. Не із розповідей старших людей, а власними очима бачив життя українського села із середини.

Спостерігав Петро, як до схід сонця навколишню тишу порушував гул моторів комбайнів у полі, бункери яких повнилися золотим зерном. Весь цей сільський колорит і позначився в майбутньому на виборі професії Петра, який теж вирішив пов’язати своє трудове життя із працею на землі – обрав професію механізатора.

Відповідну освіту здобув в Олександрійському профтехучилищі, після закінчення якого пройшов службу в армії. Трудову стежину Петро Іванович розпочав трактористом-комбайнером в місцевому колгоспі у с. Іскрівка Петрівського району. Там і зустрів  свою долю, майбутню дружину Людмилу, яка працювала зоотехніком у тому ж колгоспі. У  травні 1972 року Петро та Людмила стали на весільний рушник, а через рік у них народилася донька Тетяна.

Людмила  – уродженка Головківки, тож згодом молоде подружжя вирішило переїхати та оселитися у будинку бабусі Людмили. Але мрія про великий і ошатний будинок, спонукала подружжя Солінських розпочали будівництво власного помешкання. Вдень чоловік трудився у місцевому колгоспі, куди він влаштувався працювати трактористом. У його обов’язки входило завезення або завантаження кормів для потреб ферми. Крім того, щороку навесні він сіяв та обробляв сільгоспкультури, а під час жнив збирав вирощений урожай.  Працював на комбайні СК-4, “Ниві”.

У вільний від роботи час Петро Іванович займався будівництвом  власного помешкання. Через два роки у подружжя народилася менша донька, Інна. Чоловік трудився у колгоспі, а дружина займалася вихованням двох доньок. Вдома подружжя Солінських тримало підсобне господарство та город, яким теж приділяли чимало сил, уваги та часу.

Йшли роки, підростали діти… Відбувалися реформи в країні, зокрема, в галузі сільського господарства. Так, у 2000 році, після реорганізації колгоспу, у ТОВ “УкрАгроКом” Петро Солінський почав трудитися у цьому підприємстві трактористом,  комбайнером. Він проводив оранку, сіяв, збирав урожай зернових культур, був відповідальним за весь технологічний процес вирощування цукрового буряку.

Сьогодні мій співрозмовник пригадує, як пригнав  із Черкас перший комбайн іноземного виробництва “Массей Фергюсон”. Цю техніку, як першопрохідцю і довелося освоювати Петру Івановичу. Одночасно із придбанням високопродуктивної техніки у ТОВ “УкрАгроКом” почали закупляти насіння іноземних селекцій, засоби захисту рослин, добрива.

-Наявність високопродуктивної техніки та використання сучасних технологій дозволили в рази збільшити ефективність праці, підвищити урожайність сільгоспкультур на полях підприємства та дозволили займати “УкрАгроКому” лідируючі позиції. Якщо, скажімо, ще в колгоспі на СК-4 або на “Ниві” за сезон я намолочував 500 тонн зерна, то на “Массей Фергюсон”-  за зміну (16-18 годин).  А сьогодні машинно-тракторний парк  “УкрАгроКому” представлений потужними комбайнами іноземного виробництва провідних виробників. Заслуга в цьому, вважаю, генерального директора Анатолія Кузьменка, який, як дбайливий господар, приділив значну увагу переоснащенню виробництва, впровадженню прогресивних форм, методів роботи, – говорить Петро Солінський.

Варто сказати, що Петро Іванович був фанатом своєї справи. До роботи ставився з великою відповідальністю. Розумів та приділяв належну увагу своєчасному проведенню ремонту техніки. Сумлінний, дисциплінований, вимогливий до себе – таким він поставав перед членами трудового колективу, в якому завжди користувався заслуженим авторитетом.

Тож і не дивно, що йому доручали бути наставником молоді, яка  приходила працювати у ТОВ “УкрАгроКом”. Серед своїх перших здібних і відомих у краї учнів Петро Іванович пригадує колишнього очільника Кіровоградської області Сергія Кузьменка, який після закінчення Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування прийшов до нього на стажування. Зазначає, що Сергій Анатолійович проявляв зацікавленість, прагнув на практиці особисто ознайомитися з усім технологічним процесом вирощування сільгоспкультур.

Окрім, виробничих буднів Петро Іванович знаходив час і для активної участі у житті села та району. Його поважали колеги, односельці, які висловлювали довіру, тож двічі обирали його депутатом районної ради.

За особисті досягнення у праці Петро Солінський був неодноразово нагороджений Грамотами, Подяками районного та обласного рівня, а його прізвище декілька разів заносили на районну Дошку пошани. Має механізатор і найвищу відзнаку за хліборобську працю – йому присвоєно почесне звання “Заслужений працівник сільського господарства України”.

Нині вже тринадцятий рік, як Петро Солінський перебуває на заслуженому відпочинку. Але він не перестає цікавитися тим, що відбувається на полях “УкрАгроКома”: які технології використовують, які врожаї збирають, яку техніку купують. Як то кажуть, серце рветься до роботи, але здоров’я не дозволяє, тож лише думками він лине у поле.

Пліч-о-пліч по житті Петро Іванович крокує зі своєю дружиною Людмилою Григорівною. А в травні цього року вони відзначили 48-ту річницю подружнього життя.

21 липня на життєвій стежині Петра Івановича  – ювілей – 70-ті  “жнива”.  Зустрічаючи цю знаменну дату, його серцю є чому радіти. Адже, крім вагомих досягнень у праці, він має надійний тил вдома – люблячу родину.  Разом із Людмилою Григорівною вони виростили двох доньок – Тетяну та Інну. Сьогодні щасливі батьки радіють за своїх дітей, які стали гідними людьми у житті. Дівчата закінчили з відзнаками школу, університети, створили власні сім’ї, подарували дідусю та бабусі онуків –  Романа та Яну.

Тетяні Петрівні, як і батькові, припала до душі робота в галузі сільського господарства, тож вже протягом двадцяти років вона працює фінансовим директором ТОВ “УкрАгроКом”, а Інна Петрівна – головним бухгалтером на переробному  підприємстві.

Радіють щасливі батьки, дідусь та бабуся, коли до їхнього дому з’їжджаються на гостини доньки зі своїми сім’ями. Як відомо, для щастя людині необхідні любов і шана, відчуття своєї користі, підтримка рідних людей. У ювіляра Петра Солінського всі ці складові є, тож  його по праву можна назвати щасливою людиною.

Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

 

Поділитись:

Залиште свій коментар

Повідомлення

Коментарі

Коментарів немає

+38 (05235) 6-27-21

Україна, Кіровоградська обл.,
с. Головківка, вул. Соборна, 1

uac_office@ukr.net

© 2018 УКРАГРОКОМ. Всі права захищені

Shares

Вхід в особистий кабінет

Забули логін/пароль? Створити новий аккаунт

Увійти через:

Create an Account!Want to Login?

forgot password?